Etil ve metil alkolün internetten satışı yasaklandı


Etil Alkol ve Metil Alkolün, İnternetten Satışı Yasaklandı
Buna göre, etil alkol ve metanolün internetten satışı yapılamayacak. Tarım ve Orman Bakanlığı, etil alkol, metanol ve alkollü içkiler piyasasının (reuters). Etil alkol ve metil alkol nedir?


Etil Alkol ve Metil Alkolün İnternetten Satışı Yasaklandı
Yasa dışı içki üretiminde kullanılan etil ve metil alkol, her yıl yüzlerce kişinin de ölümüne neden oluyor. Öte yandan etil alkol ve metanolün internetten satışı yapılamayacak.


Resmi Gazete’de Yayımlandı: Etil ve Metil Alkol İçin ‘Yasak’ Kararı
Buna göre, etil alkol ve metanolün internetten satışı yapılamayacak. Etil alkol ve metil alkol nedir? Bir tahıl alkolü olan etanol yani etil alkol, alkollerin içerisine katılan bir karışım…


İnternetten Etil Alkol Satışına Yasak! Resmi Gazete’de Yayımlandı
Etil alkolün internetten satışı, 1 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle yasaklandı. Düzenlemeyle, evsel kullanım amaçlı etil alkolün satışı gerçekleştirilemeyecek.


Ensonhaber.com: Etil Alkol ve Metanolün İnternet Satışı Yasaklandı
Buna göre, etil alkol ve metanolün internetten satışı yapılamayacak. Tarım ve Orman Bakanlığı, etil alkol, metanol ve alkollü içkiler piyasasının güvenliğinin tesisi için izin, izleme ve takip tedbirleri alacak.


İnternetten Etil Alkol Satışına Yasak | soL Haber
Etil alkolün internetten satışı 1 Ekim 2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan yönetmelikle yasaklandı. Öte yandan etil alkol ve metanolün internetten satışı yapılamayacak.


1 Ekim 2020 Etil Alkol Satışının Yasaklanması – Ekşi Sözlük
(14) etil alkol ve metanolün internetten satışı yapılamaz.” madde 5 – aynı yönetmeliğin 20 nci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi yürür (bkz: metil alkol zehirlenmesinde etil alkol verilmesi).


Etil Alkol Yasağı ( Evde İçki Yapmak Yasaklandı)
– Bu ifadenin bulunmadığı ve satışı daha önce satışı yapılan etil alkol ürünleri 31 Mart 2018’e kadar piyasada bulunabilecek. Alıntıları Göster. Kolonyagi da etil alkol vardi onu icti metil degil.


Evde İçki Üretimine Devlet Müdahalesi; Etil Alkol Tadını Bozan…
– Satışa sunulan etil alkol etiketinde “Gıda amaçlı kullanılması uygun değildir” ifadesinin yer alması zorunlu olacak; – Bu ifadenin bulunmadığı ve satışı daha önce satışı yapılan etil alkol ürünleri 31…


Evde İçki Üretenlere Kötü Haber: Etil Alkol Satışına ‘Kimyasal…
…amaçlı kullanılması uygun değildir” ifadesi yer alması zorunluluğu getirildi.Söz konusu ifadenin yer almadığı ve daha önce satışı yapılmış etil alkol ürünleri 31 Mart 2018’e kadar piyasada bulunabilecek.